S krémy značky SVR se cítím jako v nové kůži, říká pacientka s ichtyozou

Ichtyoza je nepříjemné onemocnění kůže, která se dostatečně nevyživuje, a tak je suchá a nadměrně se v šupinách odlupuje. Kůže svědí, když je příliš vysušená, tak praská a vznikají ragády. Ty se mohou zanítit, mokvat a způsobit pacientům další bolest. Přestože kůže nevypadá hezky, nemoc není nakažlivá, způsobuje ji mutace DNA. Existuje mnoho forem onemocnění, naštěstí u většiny z nich dochází s přibývajícím věkem pacientů ke zlepšení.

 

Hlavním cílem života nemocných s ichtyozou je zabránit vysušování kůže. Pacienti se musí mazat krémy, používat olejové koupele a další zvlhčovače kůže. Proto zástupci firmy IVS Trade, která je výhradním distributorem kosmetiky SVR, navštívili setkání pacientů s tímto onemocněním, jenž pořádal spolek Ichtyoza. Značku představili a přítomným rozdali výrobky k otestování.

„Svůj krém jsem otestovala při první příležitosti. Byla jsem velmi mile překvapená konzistencí, jemná nelepivá textura mou kůži potěšila. Radost jsem měla i o několik hodin později, protože mne kůže nepálila, nezměnila barvu a po celou noc vydržela hydratovaná, aniž bych se musela znovu mazat,“ vzpomíná na první setkání Marie Žampachová. Ta trpí epidermolytickou bullósní erythrodermní ichtyózou, při níž je velmi důležité, aby kůže byla neustále hydratovaná, protože pokud ztvrdne, okamžitě hodně popraská. Praskliny jsou velmi náchylné k infekci a především bolestivé.

 

Marie se rozhodla krémy SVR dále testovat a mazala se následující týden. „Týden uběhl jako voda a já si zamilovala jemnost jindy ztvrdlé a zrohovatělé kůže, zamilovala jsem si ten pocit, kdy mne kůže v noci netáhne a nebudí mě bolest při každém otočení. Krémy pro mne znamenají pohodlí, na které jsem si velmi rychle zvykla. Do té doby jsem nevěřila, že bych se někdy tak pohodlně mohla cítit. Jakoby to ani nebyla má kůže,“ svěřila se.

 

A podobnou zkušenost má i s přípravky na mytí. Pacienti s ichtyozou musí být velmi pozorní, když přípravek krásně voní, protože parfemace je často může dráždit a stav kůže zhoršovat. „Přípravky mne doslova očarovaly již při prvním použití. Líbila se mi ta nádherná vůně, ale měla jsem strach. Co když bude olej štípat? Co když bude kůže špatně reagovat? Ale olej nádherně napěnil, kůži perfektně umyl od staré mastnoty a provoněl zároveň celou koupelnu.“

 

Díky svým skvělým zkušenostem Marie kývla na spolupráci s naší značkou. „Je nádherné být tváří značky, o níž víte, že je skvělá a její výrobky pomáhají. Pro mne je to splněný sen.“