Péče o chodidla

Na péči o chodidla nezapomínáme ani v zimě

V létě ukazujeme nožky v sandálcích, a tak chceme, aby byly krásné. Ale kdo dbá o svá chodidla, když téměř nesundá teplé ponožky?

Na první pohled se to možná nezdá, ale v zimě potřebují naše nohy stejnou (ne-li větší) péči jako v létě. Celé dny totiž trávíme v teplých, uzavřených, a často i neprodyšných botách, kde se nohy různě mačkají, potí, no, zkrátka trpí. Takže pedikúra není zbytečným luxusem a ztrátou času, ale spíš nezbytností.

Ač nožky nejsou přímo vystavené mrazivému vzduchu, stejně je mráz vysušuje. Nohy se také potí a tato kombinace může vyústit v nepříjemné kožní potíže. Základem péče by měla být hygiena, protože ta pomáhá předcházet nepříjemným plísňovým onemocněním, po omytí nohy důkladně osušte a nezapomeňte ani na mezery mezi prsty. Trpíte-li na pocení, pomůže vám antibakteriální sprej proti pocení nohou, který pocení omezuje, a tedy pomáhá předcházet zápachu i kožním problémům.

XERIAL-50 Extreme

Krém kůži zvláční

Dalším krokem v péči o nohy by měl být peeling, tedy odstranění starých odumřelých buněk. Pokud jste však peeling zanedbali, možná už se vám na chodidlech objevila ztvrdlá, zrohovatělá kůže. Tato kůže už není vyživována podkožím, je proto suchá a často praská. Je dobré ji proto obrousit, například skleněným pilníkem, protože zde vznikají bolestivé záděry a praskliny, jimiž se následně do těla dostává infekce.

Až starou kůži zbrousíte, vyzkoušejte například krém řady Xérial 50 Extreme značky SVR. Ten díky svým účinným látkám ve vysoké koncentraci odstraňuje ztvrdlou kůži chodidel či kuří oka již během 7 dnů. Ty pokožku zvláčňují a do hloubky ji hydratují. Speciální technologie pak vyhlazuje ztvrdlou pokožku a odstraňuje nejrůznější nerovnosti, shluky kůže, kuří oka a mozoly.

Jenom krémy nestačí

Sebelepší krém nedokáže zázraky, pokud se o nohy nebudete dále starat. V zimě byste měli nosit pouze kvalitní ponožky z přírodních materiálů, jako je bavlna či bambus, které dobře sají pot. Na sport se vám pak vyplatí investice do funkčních ponožek, které skvěle odvádějí pot.

Pomohou i dobré boty, samozřejmě nejlépe z přírodních materiálů, které udrží nohy v teple a zároveň jim dopřejí možnost dýchat. Kožené boty jsou nejpoddajnější, prsty se vzájemně netlačí a nohy se v nich tolik nepotí. Zimní boty by měly být o malinko volnější, protože v těch těsných vás budou zábst nohy. V botách byste měli mít možnost volně hýbat prsty, i když na sobě máte teplejší ponožky.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Péče o chodidla
Author Rating
51star1star1star1star1star