Dejte pleti napít, i v zimě je to důležité

Zatímco v létě si většina z nás hlídá, abychom vypili doporučované dva litry vody denně, v zimě na pití zapomínáme. A naše pleť trpí.

 

Kruhy pod očima, vrásky, suchá, popraskaná pleť. Příčin, které v zimě mohou za zhoršenou kvalitu pleti, může být hodně, jednu z nich však můžete vyřešit snadno a rychle. Takovým problémem je nedostatečná hydratace, která způsobí suchou pleť. Poznáte ji snadno – projevuje se pocitem napětí, svědění či štípání, objevuje se zarudnutí a drsná ložiska, kterými se do těla snadno dostane infekce. A tak nezapomínejte pleť hydratovat.

HYDRALIANE Essence

Každý den vypijte alespoň dva litry čisté vody, protože ta je podle vědeckých průzkumů jedinou energeticky využitelnou tekutinou pro lidský organismus. Představte si pleť jako jablko – dokud je plné vody, jeho slupka je čerstvá a pevná, ale jakmile se voda odpaří, slupka se scvrkává a oškliví. A stejné je to s pokožkou. Nedostatek vody v pokožce ji dělá propustnější pro škodlivé látky a pleť dále trpí a předčasně se tvoří i vrásky. Svůj neblahý vliv má též stres, během nějž se uvolňuje hormon kortizol, který napomáhá další ztrátě vody z organismu.

 

Lidská pokožka má přirozenou bariéru proti vysychání, ta se ale z přibývajícím věkem ztenčuje a pleť snáze přichází o vláhu. Snad nejhorším projevem špatně hydratované pleti je její předčasné stárnutí, které nepřináší jen vrásky, ale způsobuje i ochabování kontur obličeje, ztrátu hutnosti a pružnosti, jasu a hydratace. Ano, stárnutí je přirozený proces, ale správnou péčí jej jde výrazně zpomalit.

 

Péči vám usnadní kvalitní hydratační krém, který pomůže udržet vodu v těle. Tím se zpomalí proces stárnutí a pokožka bude vypadat mladší a svěží. Skvělým pomocníkem vám bude řada Hydraliane od značky SVR. Jde o fyziologicky adaptovanou vodu, v níž jsou vysoce koncentrované stopové prvky, a tak imituje přirozené zvlhčující faktory v pokožce. Nabízí tak trvalou a intenzivní hydrataci. Pokud byste si měli vybrat jen jeden přípravek této řady, doporučujeme regenerační hydratační koncentrát Hydraliane, který je tekutý jako voda a koncentrovaný jako sérum. Textura vodního gelu umožní okamžitě proniknout do pokožky a poskytne tak okamžitou intenzivní  hydrataci.