Dejte pleti napít, i v zimě je to důležité

Zatímco v létě si většina z nás hlídá, abychom vypili doporučované dva litry vody denně, v zimě na pití zapomínáme. A naše pleť trpí.

 

Kruhy pod očima, vrásky, suchá, popraskaná pleť. Příčin, které v zimě mohou za zhoršenou kvalitu pleti, může být hodně, jednu z nich však můžete vyřešit snadno a rychle. Takovým problémem je nedostatečná hydratace, která způsobí suchou pleť. Poznáte ji snadno – projevuje se pocitem napětí, svědění či štípání, objevuje se zarudnutí a drsná ložiska, kterými se do těla snadno dostane infekce. A tak nezapomínejte pleť hydratovat.

 

Každý den vypijte alespoň dva litry čisté vody, protože ta je podle vědeckých průzkumů jedinou energeticky využitelnou tekutinou pro lidský organismus. Představte si pleť jako jablko – dokud je plné vody, jeho slupka je čerstvá a pevná, ale jakmile se voda odpaří, slupka se scvrkává a oškliví. A stejné je to s pokožkou. Nedostatek vody v pokožce ji dělá propustnější pro škodlivé látky a pleť dále trpí a předčasně se tvoří i vrásky. Svůj neblahý vliv má též stres, během nějž se uvolňuje hormon kortizol, který napomáhá další ztrátě vody z organismu.

 

Lidská pokožka má přirozenou bariéru proti vysychání, ta se ale z přibývajícím věkem ztenčuje a pleť snáze přichází o vláhu. Snad nejhorším projevem špatně hydratované pleti je její předčasné stárnutí, které nepřináší jen vrásky, ale způsobuje i ochabování kontur obličeje, ztrátu hutnosti a pružnosti, jasu a hydratace. Ano, stárnutí je přirozený proces, ale správnou péčí jej jde výrazně zpomalit.

 

Péči vám usnadní kvalitní hydratační krém, který pomůže udržet vodu v těle. Tím se zpomalí proces stárnutí a pokožka bude vypadat mladší a svěží. Skvělým pomocníkem vám bude řada Hydraliane od značky SVR. Jde o fyziologicky adaptovanou vodu, v níž jsou vysoce koncentrované stopové prvky, a tak imituje přirozené zvlhčující faktory v pokožce. Nabízí tak trvalou a intenzivní hydrataci. Pokud byste si měli vybrat jen jeden přípravek této řady, doporučujeme regenerační hydratační koncentrát Hydraliane, který je tekutý jako voda a koncentrovaný jako sérum. Textura vodního gelu umožní okamžitě proniknout do pokožky a poskytne tak okamžitou intenzivní  hydrataci.